- T&HS mencatat pertumbuhan volum jualan bersih bagi suku ke-10 berturut-turut, dengan peningkatan bahagian pasaran dalam kategori strategik termasuk pertumbuhan berterusan produk clean label di peringkat global
- Pendapatan operasi yang dilaporkan dan diselaraskan* bagi suku ketiga 2026 masing-masing menurun 19% berbanding dengan suku ketiga 2025
- EPS tercair yang dilaporkan dan diselaraskan bagi suku ketiga 2026 masing-masing ialah AS$2.23 dan AS$2.28, berbanding dengan AS$2.61 dan AS$2.75 pada suku ketiga 2025
- Panduan bagi tahun penuh disemak dengan EPS tercair yang dilaporkan dijangka berada dalam julat AS$8.04 hingga AS$8.49 dan EPS tercair yang diselaraskan dalam julat AS$9.25 hingga AS$9.70
WESTCHESTER, Illinois, Nov. 08, 2026 (GLOBE NEWSWIRE) — Ingredion Incorporated (NYSE: INGR), penyedia global terkemuka bagi penyelesaian ramuan untuk industri pembuatan makanan dan minuman, hari ini melaporkan keputusan kewangan bagi suku ketiga 2026.
Keputusan suku ketiga kami tidak mencapai jangkaan kami, sebahagian besarnya disebabkan oleh pemulihan kewangan Argo yang lebih perlahan daripada yang dijangkakan, dengan tekanan tambahan daripada peningkatan kos input serta permintaan pengguna yang lemah,” kata Jim Zallie, Pengerusi, Presiden dan Ketua Pegawai Eksekutif Ingredion. “Walaupun pengeluaran di Argo kekal stabil bagi suku kedua berturut-turut dan inventori sebahagian besarnya telah dipulihkan, kos pembuatan yang tinggi digabungkan dengan permintaan makanan dan minuman yang lebih lemah telah menjejaskan pertumbuhan volum yang menguntungkan. Dengan kebolehpercayaan loji yang semakin baik, tumpuan kami kini beralih kepada pengurangan kos operasi secara mampan serta meningkatkan pertumbuhan volum. Walaupun kami menjangkakan tindakan ini akan memperkukuh pendapatan, proses pemulihan mengambil masa lebih lama daripada yang kami jangkakan.”
“Bagi Texture & Healthful Solutions, pertumbuhan volum jualan bersih sekali lagi menjadi titik terang pada suku ini. Volum jualan meningkat bagi suku kesepuluh berturut-turut, disokong permintaan global yang kukuh terhadap produk clean label apabila pelanggan memformulasi semula produk untuk label lebih ringkas, harga berpatutan dan pemakanan. Namun begitu, kos ubi kayu yang lebih tinggi serta inflasi kos input pembuatan telah menjejaskan pertumbuhan keuntungan segmen ini. Dalam segmen Food & Industrial Ingredients–LATAM, peningkatan volum daripada pelanggan dalam industri pembuatan bir dan minuman di Mexico serta Brazil telah diimbangi oleh kesan pertukaran mata wang asing susulan pengukuhan peso Mexico, serta kesan gempa bumi yang berlaku di Colombia pada Ogos lalu terhadap operasi kami di rantau Andean.”
“Sehubungan itu, kami menurunkan unjuran tahun penuh kami, terutamanya bagi mencerminkan pemulihan keuntungan yang lebih perlahan dalam segmen Food & Industrial Ingredients–U.S./CAN, di samping kesan kos input yang lebih tinggi dan permintaan yang lebih lemah.”
“Melangkah ke hadapan, kami mengambil langkah untuk meningkatkan prestasi kewangan melalui disiplin kos operasi dan pengurusan perbelanjaan, sambil terus melabur dalam platform pertumbuhan khusus kami. Ketika kami meneruskan perancangan integrasi bagi cadangan pemerolehan Tate & Lyle, kami sedang membina asas bagi sebuah syarikat yang lebih kukuh dengan peluang lebih besar untuk pertumbuhan, inovasi dan penciptaan nilai kepada pemegang saham pada tahun 2027 dan seterusnya.”
*Keputusan yang dilaporkan adalah selaras dengan prinsip perakaunan yang diterima umum di Amerika Syarikat (“GAAP”). Ukuran kewangan yang terlaras adalah ukuran kewangan bukan GAAP. Lihat “II. Maklumat Kewangan Bukan GAAP” dalam Maklumat Kewangan Tambahan yang disertakan selepas Penyata Kewangan Disatukan Ringkas untuk penyelarasan antara ukuran kewangan bukan GAAP dengan ukuran GAAP yang paling hampir setara.
Diluted Earnings Per Share (EPS)
| 3Q25 | 3Q26 | ||||
| Reported Diluted EPS | $ | 2.61 | $ | 2.23 | |
| Acquisition/integration costs, net | — | 0.09 | |||
| Impairment charges | — | 0.08 | |||
| Restructuring costs, net | 0.05 | (0.18 | ) | ||
| Tax items and other matters | 0.09 | 0.06 | |||
| Adjusted Diluted EPS** | $ | 2.75 | $ | 2.28 | |
Factors affecting changes in Reported and Adjusted Diluted EPS
| 3Q26 | ||
| Total items affecting adjusted diluted EPS** | (0.47 | ) |
| Total operating items | (0.54 | ) |
| Margin | (0.72 | ) |
| Volume | 0.05 | |
| Foreign exchange | 0.04 | |
| Other income | 0.09 | |
| Total non-operating items | 0.07 | |
| Financing costs | (0.03 | ) |
| Non-controlling interests | 0.02 | |
| Tax rate | — | |
| Shares outstanding | 0.06 | |
| Other non-operating income | 0.02 | |
** Jumlah mungkin tidak tepat atau tidak dapat dikira semula disebabkan oleh pembundaran
Ulasan Perniagaan
Jumlah Ingredion
Net Sales
| $ in millions | 2025 | FX Impact |
Volume | Pakistan Volume* |
Price Mix |
2026 | Change | Change excl. FX |
| Third Quarter | 1,816 | 26 | 21 | (65) | (6) | 1,792 | (1%) | (3%) |
| Year-to-Date | 5,462 | 95 | 9 | (65) | (67) | 5,434 | (1%) | (2%) |
*Mewakili penurunan volum berikutan penjualan pegangan majoriti dalam perniagaan kami di Pakistan
- Jualan bersih suku ketiga menurun 1%, terutamanya disebabkan penjualan pegangan majoriti dalam perniagaan kami di Pakistan. Tidak termasuk keputusan perniagaan di Pakistan, jualan bersih meningkat 2%, didorong oleh kesan pertukaran asing yang menggalakkan serta volum yang lebih tinggi dalam segmen F&II–LATAM dan T&HS.
Reported Operating Income
| $ in millions | 2025 | FX Impact | Business Drivers |
Restructuring/ Impairment |
Other | 2026 | Change | Change excl. FX |
| Third Quarter | 249 | 4 | (52) | 17 | (17) | 201 | (19%) | (21%) |
| Year-to-Date | 796 | 15 | (139) | (29) | (51) | 592 | (26%) | (28%) |
Adjusted Operating Income
| $ in millions | 2025 | FX Impact | Business Drivers |
2026 | Change | Change excl. FX |
| Third Quarter | 254 | 4 | (52) | 206 | (19%) | (21%) |
| Year-to-Date | 800 | 15 | (139) | 676 | (16%) | (18%) |
- Pendapatan operasi yang dilaporkan dan terlaras bagi suku ketiga masing-masing berjumlah AS$201 juta dan AS$206 juta. Perbezaan sebanyak AS$5 juta antara pendapatan operasi yang dilaporkan dengan pendapatan operasi terlaras mencerminkan kos berkaitan pemerolehan, caj rosot nilai serta kos yang berkaitan dengan insiden haba di Argo, yang sebahagian besarnya diimbangi oleh manfaat bersih penstrukturan semula. Tidak termasuk kesan terjemahan pertukaran mata wang asing, pendapatan operasi yang dilaporkan dan pendapatan operasi terlaras masing-masing menurun 21% berbanding tahun lalu.
Texture & Healthful Solutions
Net Sales
| $ in millions | 2025 | FX Impact | Volume | Price Mix |
2026 | Change | Change excl. FX |
| Third Quarter | 605 | (3) | 12 | (4) | 610 | 1% | 1% |
| Year-to-Date | 1,806 | 15 | 69 | (36) | 1,854 | 3% | 2% |
Segment Operating Income
| $ in millions | 2025 | FX Impact | Business Drivers |
2026 | Change | Change excl. FX |
| Third Quarter | 105 | (1) | (9) | 95 | (10%) | (9%) |
| Year-to-Date | 315 | 3 | (6) | 312 | (1%) | (2%) |
- Pendapatan operasi suku ketiga bagi Texture & Healthful Solutions berjumlah AS$95 juta, merosot AS$10 juta berbanding tahun sebelumnya. Penurunan ini berpunca daripada kos ubi kayu dan perbelanjaan pembuatan yang tidak menggalakkan serta campuran harga yang kurang memihak, yang sebahagiannya diimbangi oleh peningkatan volum dan pengurusan perbelanjaan operasi. Tidak termasuk kesan terjemahan mata wang asing, pendapatan operasi segmen menurun sebanyak 9%.
Food & Industrial Ingredients–LATAM
Net Sales
| $ in millions | 2025 | FX Impact |
Volume | Price Mix |
2026 | Change | Change excl. FX |
| Third Quarter | 585 | 30 | 21 | (12) | 624 | 7% | 2% |
| Year-to-Date | 1,754 | 78 | 9 | (27) | 1,814 | 3% | (1%) |
Segment Operating Income
| $ in millions | 2025 | FX Impact | Business Drivers |
Argentina JV | 2026 | Change | Change excl. FX |
| Third Quarter | 116 | 5 | (15) | 3 | 109 | (6%) | (10%) |
| Year-to-Date | 370 | 11 | (46) | 7 | 342 | (8%) | (11%) |
- Pendapatan operasi suku ketiga bagi Food & Industrial Ingredients–LATAM ialah AS$109 juta, menurun AS$7 juta berbanding tahun sebelumnya, terutamanya disebabkan oleh kesan transaksi mata wang di Mexico dan gangguan perniagaan akibat gempa bumi di Colombia, yang sebahagiannya diimbangi oleh peningkatan jumlah jualan. Tidak termasuk kesan terjemahan pertukaran mata wang asing, pendapatan operasi segmen menurun sebanyak 10%.
Food & Industrial Ingredients—U.S./CAN
Net Sales
| $ in millions | 2025 | FX Impact | Volume | Price Mix |
2026 | Change | Change excl. FX |
| Third Quarter | 507 | (1) | (15) | 13 | 504 | (1%) | —% |
| Year-to-Date | 1,550 | 1 | (75) | (9) | 1,467 | (5%) | (5%) |
Segment Operating Income
| $ in millions | 2025 | FX Impact | Business Drivers |
2026 | Change | Change excl. FX |
| Third Quarter | 81 | — | (29) | 52 | (36%) | (36%) |
| Year-to-Date | 259 | 1 | (116) | 144 | (44%) | (44%) |
- Pendapatan operasi suku ketiga bagi Food & Industrial Ingredients–U.S./CAN ialah AS$52 juta, menurun AS$29 juta berbanding tahun sebelumnya. Penurunan ini berpunca daripada perbelanjaan pembuatan yang lebih tinggi di kemudahan Argo kami, serta penurunan volum, yang sebahagiannya diimbangi oleh campuran harga yang menggalakkan. Tidak termasuk kesan terjemahan mata wang asing, pendapatan operasi merosot sebanyak 36%.
Semua yang Lain**
Net Sales
| $ in millions | 2025 | FX Impact | Volume | Pakistan Volume* |
Price Mix |
2026 | Change | Change excl. FX |
| Third Quarter | 119 | — | 3 | (65) | (3) | 54 | (55%) | (55%) |
| Year-to-Date | 352 | 1 | 6 | (65) | 5 | 299 | (15%) | (15%) |
Mewakili penurunan volum berikutan penjualan pegangan majoriti dalam perniagaan kami di Pakistan
All Other Operating Loss
| $ in millions | 2025 | FX Impact | Pakistan | Business Drivers |
2026 | Change | Change excl. FX |
| Third Quarter | (4) | — | (9) | 2 | (11) | NM | NM |
| Year-to-Date | (5) | — | (9) | 12 | (2) | NM | NM |
- Kerugian operasi suku ketiga bagi Semua yang Lain meningkat sebanyak AS$7 juta berbanding tahun sebelumnya, mencerminkan kesan penjualan pegangan majoriti dalam perniagaan kami di Pakistan, yang sebahagiannya diimbangi oleh penambahbaikan berterusan dalam perniagaan Protein Fortification.
** Semua yang Lain terdiri daripada perniagaan berbilang segmen operasi yang tidak diklasifikasikan secara individu atau kolektif sebagai segmen yang boleh dilaporkan. Jualan bersih daripada Semua yang Lain dijana terutamanya oleh jualan stevia dan bahan ramuan lain daripada perniagaan PureCircle serta perniagaan pengurangan gula kami yang lain, serta bahan ramuan protein kacang pis daripada perniagaan Protein Fortification kami.
Item Kewangan Lain
- Pada 30 September 2026, jumlah hutang syarikat ialah sebanyak AS$1.8 bilion, manakala tunai termasuk pelaburan jangka pendek berjumlah AS$993 juta, berbanding AS$1.8 bilion dan AS$1.0 bilion pada 31 Disember 2025.
- Kos pembiayaan terlaras bersih berjumlah AS$10 juta pada suku ketiga 2026, berbanding AS$7 juta pada suku ketiga 2025.
- Kadar cukai efektif yang dilaporkan dan terlaras bagi suku ketiga masing-masing ialah 26.8% dan 26.4%, berbanding 28.6% dan 26.4% pada tempoh yang sama tahun lalu. Penurunan kadar cukai efektif yang dilaporkan terutamanya didorong oleh perubahan status pelaburan semula kekal bagi perniagaan kami di Pakistan yang direkodkan dalam tempoh tahun sebelumnya, serta keputusan yang memihak kepada syarikat di Brazil berkaitan kebolehcukaian kredit ICMS. Kesan yang memihak kepada syarikat ini sebahagiannya diimbangi oleh perubahan nilai peso Mexico berbanding dolar A.S.
- Perbelanjaan modal berjumlah AS$313 juta setakat 30 September 2026, yang sebahagiannya diimbangi oleh hasil sebanyak AS$36 juta daripada penjualan beberapa hartanah tertentu.
Dividen dan Belian Semula Saham
Pada suku ketiga, Syarikat membayar dividen sebanyak $53 juta kepada para pemegang saham. Pada 17 September 2026, Syarikat mengumumkan kenaikan dividen suku tahunan kepada AS$0.83 sesaham, yang telah dibayar pada 20 Oktober 2026, sekali gus menandakan tahun ke-12 berturut-turut Syarikat meningkatkan dividennya. Sehingga 30 September, Syarikat telah membeli semula saham biasa bernilai AS$85 juta dan kekal di landasan untuk mencapai sasaran pembelian semula saham tahunan sebanyak AS$100 juta.
Unjuran Tahun Penuh 2026 yang Dikemas Kini
Syarikat kini menjangkakan EPS dicairkan yang dilaporkan bagi tahun penuh 2026 berada dalam julat AS$8.04 hingga AS$8.49, manakala EPS dicairkan terlaras dijangka berada dalam julat AS$9.25 hingga AS$9.70.
Syarikat kini menjangkakan jualan bersih bagi tahun penuh 2026 kekal tidak berubah, mencerminkan pertumbuhan volum dan kesan pertukaran asing yang menggalakkan, yang diimbangi oleh campuran harga yang lebih rendah serta kesan penjualan pegangan majoriti dalam perniagaan Pakistan seperti yang dinyatakan sebelum ini. Tidak termasuk prestasi perniagaan Pakistan, jualan bersih dijangka kekal tidak berubah hingga meningkat pada kadar satu digit rendah.
Pendapatan operasi yang dilaporkan dijangka menurun dalam lingkungan dua digit rendah, manakala pendapatan operasi terlaras kini dijangka menurun dalam lingkungan belasan pertengahan bagi tahun penuh 2026, yang mencerminkan cabaran operasi dalam F&II—U.S./CAN.
Unjuran tahun penuh 2026 turut berasaskan andaian berikut: pendapatan operasi Texture & Healthful Solutions kini dijangka kekal atau meningkat pada kadar peratusan satu digit rendah, didorong oleh pertumbuhan volum jualan tetapi diimbangi oleh inflasi kos input yang dijangka lebih tinggi; pendapatan operasi Food & Industrial Ingredients—LATAM kini dijangka menurun pada kadar peratusan satu digit pertengahan hingga tinggi, mencerminkan pengukuhan berterusan peso Mexico; pendapatan operasi Food & Industrial Ingredients—U.S./CAN kini dijangka menurun sebanyak 35% hingga 40%, didorong oleh kos operasi di Argo; manakala kerugian operasi Semua yang Lain masih dijangka sekitar AS$(15) juta, mencerminkan ketiadaan sumbangan pendapatan pada separuh kedua tahun susulan penjualan pegangan majoriti dalam perniagaan Pakistan.
Kos korporat bagi tahun penuh 2026 dijangka mencatat penurunan dalam lingkungan satu digit pertengahan.
Bagi tahun penuh 2026, Syarikat menjangkakan kadar cukai efektif yang dilaporkan berada dalam julat 27.9% hingga 28.9%, manakala kadar cukai efektif terlaras dijangka berada dalam julat 26.5% hingga 27.5%.
Untuk tahun penuh 2026, Syarikat menjangkakan aliran tunai daripada operasi akan berada dalam lingkungan AS$650 juta hingga AS$750 juta. Perbelanjaan modal bagi tahun penuh kini dijangka berada sekitar AS$450 hingga AS$490 juta.
Unjuran ini mencerminkan kadar tarif yang berkuat kuasa setakat akhir Oktober 2026. Selain itu, unjuran ini mengecualikan kos integrasi dan penyusunan semula berkaitan pemerolehan, serta sebarang potensi kos rosot nilai.
Butiran Panggilan Persidangan dan Siaran Web
Ingredion akan menganjurkan panggilan persidangan pada hari Selasa, 5 November 2026, jam 8 pagi Waktu Pusat/9 pagi Waktu Timur (ET), yang akan dikendalikan oleh Jim Zallie, Pengerusi, Presiden dan Ketua Pegawai Eksekutif serta Diego Reynoso, Naib Presiden Eksekutif dan Ketua Pegawai Kewangan. Panggilan tersebut akan disiarkan dalam web dalam masa nyata dan boleh diakses di https://ir.ingredionincorporated.com/events-and-presentations. Selain itu, satu pembentangan yang mengandungi maklumat kewangan dan operasi tambahan akan tersedia di laman web syarikat dan boleh dimuat turun beberapa jam sebelum panggilan bermula. Siaran semula akan tersedia untuk tempoh yang terhad di https://ir.ingredionincorporated.com/financial-information/quarterly-results.
Perihal Ingredion
Ingredion Incorporated (NYSE: INGR), yang beribu pejabat di pinggir bandar Chicago, ialah peneraju global dalam penyediaan penyelesaian ramuan yang melayani pelanggan di lebih daripada 120 negara. Dengan jualan bersih tahunan 2025 sebanyak kira-kira AS$7.2 bilion, Syarikat menukar bijirin, buah-buahan, sayur-sayuran serta bahan berasaskan tumbuhan lain menjadi penyelesaian bahan nilai tambah untuk pasaran makanan, minuman, pemakanan haiwan, pembuatan bir dan perindustrian. Dengan pusat inovasi Ingredion Idea Labs® yang terletak di seluruh dunia dan lebih daripada 11,000 pekerja, Syarikat mencipta bersama pelanggan dan merealisasikan tujuannya untuk menggabungkan potensi manusia, alam semula jadi dan teknologi demi menjadikan kehidupan lebih baik. Layari ingredion.com untuk mendapatkan maklumat lanjut dan berita Syarikat terkini.
Kenyataan Berpandangan Ke Hadapan
Siaran berita ini mengandungi atau mungkin mengandungi kenyataan berpandangan ke hadapan dalam pengertian Seksyen 27A Akta Sekuriti 1933, sebagaimana yang dipinda dan Seksyen 21E Akta Bursa Sekuriti 1934, sebagaimana yang dipinda. Ingredion Incorporated berhasrat agar kenyataan berpandangan ke hadapan ini dilindungi di bawah peruntukan perlindungan liabiliti (safe harbor) bagi kenyataan sedemikian.
Kenyataan berpandangan ke hadapan merangkumi, antara lain, sebarang kenyataan mengenai jangkaan kami bagi perolehan sesaham tercair yang dilaporkan dan diselaraskan, jualan bersih, pendapatan operasi yang dilaporkan dan terlaras, pendapatan operasi segmen, kos korporat, kadar cukai efektif yang dilaporkan dan terlaras, aliran tunai daripada operasi serta perbelanjaan modal bagi tahun penuh 2026, serta sebarang kenyataan lain mengenai prospek kami dan operasi, kedudukan kewangan, volum, aliran tunai, perbelanjaan atau butiran kewangan lain kami pada masa hadapan, termasuk rancangan, strategi dan objektif pengurusan berhubung mana-mana perkara tersebut, serta sebarang andaian, jangkaan atau kepercayaan yang mendasari mana-mana perkara tersebut. Selain itu, kenyataan berpandangan ke hadapan turut merangkumi kenyataan mengenai jangkaan Syarikat berhubung penyempurnaan dan manfaat daripada pemerolehan tertunda Tate & Lyle (“pemerolehan tertunda”), termasuk kenyataan mengenai rancangan, objektif, niat serta jangkaan berkaitan operasi masa depan dan prestasi kewangan kumpulan gabungan.
Kenyataan ini kadangkala dapat dikenal pasti melalui penggunaan istilah berpandangan ke hadapan seperti “boleh”, “akan”, “sepatutnya”, “menjangka”, “mengandaikan”, “percaya”, “merancang”, “mengunjurkan”, “menganggarkan”, “menjangkakan”, “berhasrat”, “meneruskan”, “pro forma”, “ramalan”, “unjuran”, “peluang”, “potensi” atau ungkapan lain yang seumpamanya atau bentuk negatifnya. Semua kenyataan selain kenyataan fakta sejarah di dalamnya ialah “kenyataan berpandangan ke hadapan.”
Kenyataan ini adalah berdasarkan keadaan atau jangkaan semasa, tetapi tertakluk kepada risiko dan ketidakpastian tertentu, yang kebanyakannya sukar untuk diramalkan dan berada di luar kawalan kami. Walaupun kami yakin bahawa jangkaan kami yang digambarkan dalam kenyataan berpandangan ke hadapan ini adalah berdasarkan anggapan yang munasabah, pelabur diingatkan bahawa kami tidak dapat memberikan jaminan bahawa jangkaan kami akan terbukti benar.
Faktor-faktor berikut, antara lain, yang berkaitan dengan pemerolehan yang belum dimuktamadkan boleh menyebabkan keputusan sebenar berbeza dengan ketara daripada yang dinyatakan atau tersirat dalam kenyataan berpandangan ke hadapan kam berhubung perkara lain: kegagalan untuk menyempurnakan cadangan pengambilalihan tersebut dalam tempoh yang dijangkakan atau sama sekali, disebabkan ketidakupayaan untuk memenuhi syarat antitrust yang material atau syarat lain, atau atas sebab-sebab lain; risiko bahawa manfaat yang dijangkakan daripada cadangan pengambilalihan tersebut mungkin tidak dapat direalisasikan sepenuhnya atau mungkin mengambil masa lebih lama daripada yang dijangkakan untuk direalisasikan, termasuk akibat risiko dan ketidakpastian yang dibincangkan di bawah; kegagalan untuk menyepadukan perniagaan Ingredion dan Tate & Lyle secara berkesan atau mengurus operasi kumpulan gabungan yang diperluas secara berkesan; penanggungan perbelanjaan dan hutang yang besar oleh Ingredion dan kumpulan gabungan bagi menyempurnakan cadangan pengambilalihan tersebut serta mengendalikan perusahaan selepas penyempurnaannya; dan risiko kehilangan kontrak serta pelanggan, pengedar, pembekal, vendor dan rakan niaga lain Tate & Lyle akibat pengambilalihan tertunda tersebut.
Keputusan dan perkembangan sebenar mungkin berbeza secara material daripada jangkaan yang dinyatakan atau diimplikasikan oleh kenyataan berpandangan ke hadapan kami, berdasarkan pelbagai risiko dan ketidakpastian, termasuk perubahan dalam amalan, keutamaan, kepekaan harga, tingkah laku, permintaan dan persepsi pengguna; kesan perkembangan geopolitik, ketegangan, ancaman atau konflik terhadap ketersediaan dan harga bahan mentah serta bekalan tenaga, rantaian bekalan serta kadar pertukaran asing dan kadar faedah; kesan keadaan perniagaan dan ekonomi global terhadap permintaan bagi produk kami atau akses kami kepada pasaran kredit dan ekuiti global; pergantungan kami kepada industri tertentu bagi sebahagian besar jualan; kesukaran operasi di kemudahan pembuatan kami dan liabiliti berkaitan keselamatan serta kualiti produk; keupayaan kami untuk mengikuti perkembangan teknologi dalam penyelidikan dan pembangunan serta terus menawarkan produk inovatif; tekanan persaingan yang boleh menjejaskan bahagian pasaran, hasil dan keuntungan kami; ketidaktentuan pasaran yang boleh menjejaskan keupayaan kami untuk memindahkan potensi kenaikan kos jagung dan bahan mentah lain kepada pelanggan, untuk membeli kuantiti jagung dan bahan mentah lain pada harga yang mencukupi bagi mengekalkan atau meningkatkan keuntungan, atau untuk membekalkan kuantiti produk serta memenuhi keperluan penghantaran yang dituntut pelanggan; kesan terhadap input kepada perolehan, proses pengeluaran dan saluran penghantaran kami, seperti bahan mentah, tenaga, serta pengangkutan dan logistik, akibat turun naik harga, gangguan rantaian bekalan, tarif, duti dan kekurangan; serta keupayaan kami untuk mengawal kos, mengurus modal kerja dan mencapai bajet, termasuk menyiapkan projek penyelenggaraan dan pelaburan yang dirancang tepat pada masanya dan mengikut bajet; perubahan iklim global serta langkah undang‑undang, kawal selia atau pasaran untuk menangani perubahan iklim; keupayaan kami untuk mengenal pasti dan melengkapkan pengambilalihan, pelupusan atau pakatan strategik dengan terma yang menguntungkan atau mencapai sinergi yang dijangkakan; risiko ekonomi, politik dan lain‑lain yang wujud dalam menjalankan operasi di negara asing dan dengan mata wang asing; keupayaan kami untuk mengekalkan hubungan tenaga kerja yang memuaskan; keupayaan kami untuk menarik, membangunkan, mengekalkan, memotivasikan dan mengekalkan hubungan yang baik dengan tenaga kerja kami, termasuk kakitangan utama; kesan prosiding undang‑undang dan kawal selia; risiko yang berkaitan dengan pandemik; kesan sebarang caj rosot nilai terhadap aset tidak ketara dan muhibah; dasar ekonomi global dan serantau serta perubahan kepada undang‑undang dan peraturan sedia ada; perubahan kadar cukai kami atau pendedahan kepada liabiliti cukai pendapatan tambahan; kenaikan kadar faedah yang boleh meningkatkan kos pinjaman kami; risiko yang menjejaskan keupayaan kami untuk mendapatkan dana pada kadar yang munasabah dan faktor lain yang menjejaskan akses kami kepada dana yang mencukupi bagi pertumbuhan dan pengembangan masa depan; risiko berkaitan penggunaan kecerdasan buatan dan teknologi canggih lain serta pergantungan kami kepada penyedia teknologi pihak-ketiga; gangguan, insiden keselamatan atau kegagalan berkaitan sistem, proses dan tapak teknologi maklumat; risiko yang menjejaskan kesinambungan dasar dividen kami; serta keupayaan kami untuk mengekalkan kawalan dalaman yang berkesan ke atas pelaporan kewangan.
Kenyataan berpandangan ke hadapan Syarikat hanya terpakai pada tarikh ia dibuat. Syarikat tidak menanggung sebarang kewajipan untuk mengemas kini kenyataan berpandangan ke hadapan bagi mencerminkan peristiwa atau keadaan selepas tarikh kenyataan tersebut, sama ada akibat maklumat baharu, peristiwa masa depan, perkembangan, atau atas sebab lain. Jika kami mengemas kini atau membetulkan satu atau lebih kenyataan ini, pelabur dan pihak lain tidak boleh menyimpulkan bahawa kami akan membuat kemas kini atau pembetulan tambahan. Untuk mendapatkan penerangan lanjut tentang risiko ini dan risiko lain, lihat “Faktor Risiko” dan maklumat lain yang disertakan dalam Laporan Tahunan kami pada Borang 10-K untuk tahun berakhir 31 Disember 2025 dan dalam laporan kami yang berikutnya tentang Borang 10-Q dan Borang 8-K yang difailkan dengan Suruhanjaya Sekuriti dan Bursa.
Maklumat Tambahan
Siaran akhbar ini adalah untuk tujuan maklumat semata-mata dan tidak bertujuan serta tidak merupakan, atau menjadi sebahagian daripada, suatu tawaran, jemputan atau permintaan tawaran untuk membeli, memperoleh dengan cara lain, melanggan, menjual atau melupuskan sekuriti, atau permintaan undi atau kelulusan dalam mana-mana bidang kuasa, selaras dengan tawaran tunai penuh oleh Syarikat bagi keseluruhan modal saham biasa yang diterbitkan dan akan diterbitkan oleh Tate & Lyle, atau atas sebab lain. Selain itu, tidak akan berlaku sebarang jualan, penerbitan atau pemindahan sekuriti Tate & Lyle dalam mana-mana bidang kuasa yang bercanggah dengan undang-undang berkenaan. Pemerolehan tertunda akan dilaksanakan semata-mata melalui suatu skim pengaturan (atau, sekiranya pemerolehan tertunda dilaksanakan melalui suatu tawaran pengambilalihan) sebagaimana ditakrifkan dalam UK Companies Act 2006, melalui dokumen tawaran tersebut. Dokumen berkenaan akan mengandungi terma dan syarat penuh bagi pemerolehan tertunda. Sekiranya Syarikat melaksanakan haknya untuk melaksanakan pemerolehan tertunda melalui suatu Tawaran Pengambilalihan, tawaran tersebut akan dibuat selaras dengan undang‑undang dan peraturan Amerika Syarikat yang berkenaan.
HUBUNGI:
Pelabur: Noah Weiss, 773-896-5242
Media: Rick Wion, 708-209-6323
| Ingredion Incorporated Condensed Consolidated Statements of Income (Unaudited) (dollars and shares in millions, except per share data) |
||||||||||||||||||
| Three Months Ended September 30, | Change % |
Nine Months Ended September 30, | Change % |
|||||||||||||||
| 2026 | 2025 | 2026 | 2025 | |||||||||||||||
| Net sales | $ | 1,792 | $ | 1,816 | (1%) | $ | 5,434 | $ | 5,462 | (1%) | ||||||||
| Cost of sales | 1,393 | 1,361 | 4,208 | 4,064 | ||||||||||||||
| Gross profit | 399 | 455 | (12%) | 1,226 | 1,398 | (12%) | ||||||||||||
| Operating expenses | 215 | 203 | 6% | 622 | 604 | 3% | ||||||||||||
| Other operating (income), net | (3 | ) | — | (30 | ) | (15 | ) | |||||||||||
| Restructuring/impairment charges, net | (14 | ) | 3 | 42 | 13 | |||||||||||||
| Operating income | 201 | 249 | (19%) | 592 | 796 | (26%) | ||||||||||||
| Financing costs | 5 | 7 | 69 | 28 | ||||||||||||||
| Net (gain) on sale of business | — | — | (44 | ) | — | |||||||||||||
| Other non-operating expense, net | 2 | 1 | 4 | 1 | ||||||||||||||
| Income before income taxes | 194 | 241 | (20%) | 563 | 767 | (27%) | ||||||||||||
| Provision for income taxes | 52 | 69 | 161 | 198 | ||||||||||||||
| Net income | 142 | 172 | (17%) | 402 | 569 | (29%) | ||||||||||||
| Less: Net income attributable to non-controlling interests | — | 1 | 4 | 5 | ||||||||||||||
| Net income attributable to Ingredion | $ | 142 | $ | 171 | (17%) | $ | 398 | $ | 564 | (29%) | ||||||||
| Earnings per common share attributable to Ingredion common shareholders: | ||||||||||||||||||
| Weighted average common shares outstanding: | ||||||||||||||||||
| Basic | 63.1 | 64.3 | 63.2 | 64.4 | ||||||||||||||
| Diluted | 63.7 | 65.4 | 63.8 | 65.5 | ||||||||||||||
| Earnings per common share of Ingredion: | ||||||||||||||||||
| Basic | $ | 2.25 | $ | 2.66 | (15%) | $ | 6.30 | $ | 8.76 | (28%) | ||||||||
| Diluted | $ | 2.23 | $ | 2.61 | (15%) | $ | 6.24 | $ | 8.61 | (28%) | ||||||||
| Ingredion Incorporated Condensed Consolidated Balance Sheets (dollars and shares in millions, except per share amounts) |
|||||||
| September 30, 2026 | December 31, 2025 | ||||||
| (Unaudited) | |||||||
| Assets | |||||||
| Current assets: | |||||||
| Cash and cash equivalents | $ | 989 | $ | 1,030 | |||
| Short-term investments | 4 | 3 | |||||
| Accounts receivable, net | 1,346 | 1,185 | |||||
| Inventories | 1,151 | 1,227 | |||||
| Prepaid expenses and assets held for sale | 70 | 60 | |||||
| Total current assets | 3,560 | 3,505 | |||||
| Property, plant and equipment, net | 2,560 | 2,526 | |||||
| Goodwill | 917 | 922 | |||||
| Intangible assets, net | 330 | 347 | |||||
| Other non-current assets | 760 | 597 | |||||
| Total assets | $ | 8,127 | $ | 7,897 | |||
| Liabilities and stockholders’ equity | |||||||
| Current liabilities: | |||||||
| Short-term borrowings | $ | 533 | $ | 48 | |||
| Accounts payable, accrued liabilities and liabilities held for sale | 1,241 | 1,268 | |||||
| Total current liabilities | 1,774 | 1,316 | |||||
| Long-term debt | 1,242 | 1,742 | |||||
| Other non-current liabilities | 502 | 473 | |||||
| Total liabilities | 3,518 | 3,531 | |||||
| Share-based payments subject to redemption | 56 | 64 | |||||
| Redeemable non-controlling interests | — | 7 | |||||
| Ingredion stockholders’ equity: | |||||||
| Preferred stock — authorized 25.0 shares — $0.01 par value, none issued | — | — | |||||
| Common stock — authorized 200.0 shares — $0.01 par value, 77.8 shares issued at September 30, 2026 and December 31, 2025 | 1 | 1 | |||||
| Additional paid-in capital | 1,147 | 1,155 | |||||
| Less: Treasury stock (common stock: 15.4 and 14.8 shares at September 30, 2026 and December 31, 2025) at cost | (1,624 | ) | (1,555 | ) | |||
| Accumulated other comprehensive loss | (822 | ) | (937 | ) | |||
| Retained earnings | 5,851 | 5,610 | |||||
| Total Ingredion stockholders’ equity | 4,553 | 4,274 | |||||
| Non-redeemable non-controlling interests | — | 21 | |||||
| Total stockholders’ equity | 4,553 | 4,295 | |||||
| Total liabilities and stockholders’ equity | $ | 8,127 | $ | 7,897 | |||
| Ingredion Incorporated Condensed Consolidated Statements of Cash Flows (Unaudited) (dollars in millions) |
|||||||
| Nine Months Ended September 30, | |||||||
| 2026 | 2025 | ||||||
| Cash from operating activities | |||||||
| Net income | $ | 402 | $ | 569 | |||
| Non-cash charges to net income: | |||||||
| Depreciation and amortization | 165 | 165 | |||||
| Mechanical stores expense | 56 | 50 | |||||
| Net (gain) on sale of business | (44 | ) | — | ||||
| (Gain) on sale of land | (26 | ) | — | ||||
| Impairment charges | 39 | 6 | |||||
| Foreign exchange losses, net | 44 | 3 | |||||
| Deferred income taxes | 6 | 2 | |||||
| Margin accounts | 17 | 3 | |||||
| Changes in other working capital | (219 | ) | (235 | ) | |||
| Other | (51 | ) | (24 | ) | |||
| Cash provided by operating activities | 389 | 539 | |||||
| Cash from investing activities | |||||||
| Capital expenditures and mechanical stores purchases | (313 | ) | (299 | ) | |||
| Proceeds from disposal of manufacturing facilities and equipment | 36 | 1 | |||||
| Proceeds from sales of businesses, net | 139 | 12 | |||||
| Purchases of equity securities, net | (26 | ) | (11 | ) | |||
| Other | (5 | ) | (5 | ) | |||
| Cash used for investing activities | (169 | ) | (302 | ) | |||
| Cash from financing activities | |||||||
| Proceeds (payments) on borrowings, net | 29 | (37 | ) | ||||
| Repurchases of common stock, net | (85 | ) | (134 | ) | |||
| Common stock activity for share-based compensation, net | (10 | ) | (12 | ) | |||
| Purchases of non-controlling interests | (34 | ) | — | ||||
| Dividends paid, including to non-controlling interests | (158 | ) | (157 | ) | |||
| Cash used for financing activities | (258 | ) | (340 | ) | |||
| Effects of foreign exchange rate changes on cash and cash equivalents | (3 | ) | 21 | ||||
| (Decrease) in cash and cash equivalents | (41 | ) | (82 | ) | |||
| Cash and cash equivalents, beginning of period | 1,030 | 997 | |||||
| Cash and cash equivalents, end of period | $ | 989 | $ | 915 | |||
| Ingredion Incorporated Supplemental Financial Information (Unaudited) (dollars in millions, except for percentages) |
|||||||||||||||||||||||
| I. Segment Information of Net Sales to Unaffiliated Customers and Operating Income | |||||||||||||||||||||||
| Three Months Ended September 30, |
Change % | Change Excl. FX % |
Nine Months Ended September 30, |
Change % | Change Excl. FX % |
||||||||||||||||||
| 2026 | 2025 | 2026 | 2025 | ||||||||||||||||||||
| Net Sales to Unaffiliated Customers: | |||||||||||||||||||||||
| Texture & Healthful Solutions (i) | $ | 610 | $ | 605 | 1% | 1% | $ | 1,854 | $ | 1,806 | 3% | 2% | |||||||||||
| Food & Industrial Ingredients–LATAM (ii) | 624 | 585 | 7% | 2% | 1,814 | 1,754 | 3% | (1%) | |||||||||||||||
| Food & Industrial Ingredients–U.S./Canada (iii) | 504 | 507 | (1%) | —% | 1,467 | 1,550 | (5%) | (5%) | |||||||||||||||
| All Other (iv) | 54 | 119 | (55%) | (55%) | 299 | 352 | (15%) | (15%) | |||||||||||||||
| Net Sales | $ | 1,792 | $ | 1,816 | (1%) | (3%) | $ | 5,434 | $ | 5,462 | (1%) | (2%) | |||||||||||
| Operating Income (Loss): | |||||||||||||||||||||||
| Texture & Healthful Solutions | $ | 95 | $ | 105 | (10%) | (9%) | $ | 312 | $ | 315 | (1%) | (2%) | |||||||||||
| Food & Industrial Ingredients–LATAM | 109 | 116 | (6%) | (10%) | 342 | 370 | (8%) | (11%) | |||||||||||||||
| Food & Industrial Ingredients–U.S./Canada | 52 | 81 | (36%) | (36%) | 144 | 259 | (44%) | (44%) | |||||||||||||||
| All Other | (11 | ) | (4 | ) | NM | NM | (2 | ) | (5 | ) | NM | NM | |||||||||||
| Corporate | (39 | ) | (44 | ) | (11%) | (11%) | (120 | ) | (139 | ) | (14%) | (14%) | |||||||||||
| Adjusted Operating Income | 206 | 254 | (19%) | (21%) | 676 | 800 | (16%) | (18%) | |||||||||||||||
| Acquisition/integration costs, net | (11 | ) | — | (17 | ) | — | |||||||||||||||||
| Impairment charges | (3 | ) | — | (34 | ) | (6 | ) | ||||||||||||||||
| Restructuring costs, net | 17 | (3 | ) | (8 | ) | (7 | ) | ||||||||||||||||
| Other matters | (8 | ) | (2 | ) | (25 | ) | 9 | ||||||||||||||||
| Operating Income | $ | 201 | $ | 249 | (19%) | (21%) | $ | 592 | $ | 796 | (26%) | (28%) | |||||||||||
Nota kepada Jualan Bersih kepada Pelanggan Tidak Bersekutu
(i) Setelah ditolak jualan antara segmen berjumlah AS$22 juta dan AS$7 juta masing-masing bagi suku ketiga 2026 dan 2025 serta AS$66 juta dan AS$25 juta masing-masing bagi tempoh tahun ke tarikh 2026 dan 2025.
(ii) Setelah ditolak jualan antara segmen berjumlah AS$17 juta dan AS$12 juta masing-masing bagi suku ketiga 2026 dan 2025 serta AS$38 juta dan AS$39 juta masing-masing bagi tempoh tahun ke tarikh 2026 dan 2025.
(iii) Setelah ditolak jualan antara segmen berjumlah AS$37 juta dan AS$25 juta masing-masing bagi suku ketiga 2026 dan 2025 serta AS$112 juta dan AS$85 juta masing-masing bagi tempoh tahun ke tarikh 2026 dan 2025.
(iv) Setelah ditolak jualan antara segmen berjumlah AS$6 juta dan AS$3 juta masing-masing bagi suku ketiga 2026 dan 2025 serta AS$18 juta dan AS$10 juta masing-masing bagi tempoh tahun ke tarikh 2026 dan 2025.
II. Maklumat Bukan GAAP
Bagi melengkapkan keputusan kewangan terkonsolidasi yang disediakan selaras dengan prinsip perakaunan yang diterima umum di A.S. (“GAAP”), ukuran kewangan sejarah bukan GAAP digunakan, yang mengecualikan item GAAP tertentu seperti kos pengambilalihan/integrasi, kos penstrukturan semula, caj rosot nilai, keuntungan bersih daripada penjualan perniagaan, item cukai Mexico dan item khusus lain. Terma “terlaras” digunakan secara umum apabila merujuk kepada ukuran kewangan bukan GAAP ini.
Pihak pengurusan menggunakan ukuran kewangan bukan GAAP secara dalaman untuk membuat keputusan strategik, meramalkan hasil pada masa hadapan dan menilai prestasi semasa. Dengan mendedahkan ukuran kewangan bukan GAAP, pihak pengurusan berhasrat untuk menyediakan perbandingan yang lebih bermakna dan konsisten bagi pelabur terhadap hasil operasi dan arah aliran Syarikat untuk tempoh yang dibentangkan. Ukuran kewangan bukan GAAP ini digunakan sebagai tambahan dan bersama-sama dengan hasil yang dibentangkan menurut GAAP dan menggambarkan cara tambahan untuk melihat aspek operasi Syarikat yang, apabila dilihat dengan hasil GAAP-nya, memberikan pemahaman yang lebih lengkap tentang faktor dan arah aliran yang mempengaruhi perniagaannya. Ukuran kewangan yang dijangkakan mungkin tidak mencerminkan caj, kos dan/atau keuntungan masa hadapan yang secara semula jadi sukar untuk diramal dan dianggarkan disebabkan oleh masa, kesan dan/atau kepentingannya yang tidak diketahui. Pelarasan bukan GAAP secara umumnya dilakukan untuk ukuran kewangan terlaras, yang meningkatkan keyakinan pengurusan dalam keupayaannya untuk meramal ukuran kewangan terlaras berbanding keupayaannya untuk meramal ukuran kewangan GAAP. Ukuran bukan GAAP ini, termasuk ukuran dijangka bukan GAAP, perlu dianggap sebagai tambahan dan bukannya sebagai pengganti atau lebih penting berbanding ukuran sepadan yang dikira menurut GAAP.
Ukuran kewangan bukan GAAP tidak disediakan menurut GAAP; oleh itu, maklumat bukan GAAP Syarikat tidak semestinya dapat dibandingkan dengan ukuran dengan tajuk yang sama yang dibentangkan oleh syarikat lain. Penyelarasan bagi setiap ukuran kewangan bukan GAAP kepada ukuran GAAP yang setanding disediakan dalam jadual di bawah.
| Ingredion Incorporated Reconciliation of GAAP Net Income attributable to Ingredion and Diluted Earnings Per Share (“EPS”) to Non-GAAP Adjusted Net Income attributable to Ingredion and Adjusted Diluted EPS (Unaudited) |
|||||||||||||||
| Three Months Ended September 30, 2026 |
Nine Months Ended September 30, 2026 |
||||||||||||||
| (in millions) | Diluted EPS | (in millions) | Diluted EPS | ||||||||||||
| Net income attributable to Ingredion | $ | 142 | $ | 2.23 | $ | 398 | $ | 6.24 | |||||||
| Adjustments: | |||||||||||||||
| Acquisition/integration costs, net (i) | 6 | 0.09 | 47 | 0.74 | |||||||||||
| Impairment charges (ii) | 5 | 0.08 | 27 | 0.42 | |||||||||||
| Restructuring costs, net (iii) | (12 | ) | (0.18 | ) | 7 | 0.11 | |||||||||
| Net (gain) on sale of business (iv) | — | — | (17 | ) | (0.27 | ) | |||||||||
| Other matters (v) | 6 | 0.09 | 18 | 0.29 | |||||||||||
| Tax item–Mexico (vi) | 3 | 0.05 | (3 | ) | (0.05 | ) | |||||||||
| Other tax matters (vii) | (5 | ) | (0.08 | ) | (2 | ) | (0.03 | ) | |||||||
| Non-GAAP adjusted net income attributable to Ingredion | $ | 145 | $ | 2.28 | $ | 475 | $ | 7.45 | |||||||
| Three Months Ended September 30, 2025 |
Nine Months Ended September 30, 2025 |
||||||||||||||
| (in millions) | Diluted EPS | (in millions) | Diluted EPS | ||||||||||||
| Net income attributable to Ingredion | $ | 171 | $ | 2.61 | $ | 564 | $ | 8.61 | |||||||
| Adjustments: | |||||||||||||||
| Impairment charges (ii) | — | — | 4 | 0.06 | |||||||||||
| Restructuring costs, net (iii) | 3 | 0.05 | 6 | 0.09 | |||||||||||
| Other matters (v) | 1 | 0.02 | (7 | ) | (0.10 | ) | |||||||||
| Tax item–Mexico (vi) | (3 | ) | (0.05 | ) | (10 | ) | (0.15 | ) | |||||||
| Other tax matters (vii) | 8 | 0.12 | 6 | 0.09 | |||||||||||
| Non-GAAP adjusted net income attributable to Ingredion | $ | 180 | $ | 2.75 | $ | 563 | $ | 8.60 | |||||||
Pendapatan bersih dan EPS mungkin tidak dijumlahkan atau dikira semula kerana pembundaran.
Nota
(i) Kami merekodkan kos pemerolehan dan integrasi bersih sebelum cukai berjumlah AS$6 juta dan AS$59 juta masing-masing bagi tempoh tiga bulan dan sembilan bulan berakhir 30 September 2026, yang terutamanya berkaitan dengan cadangan pemerolehan Tate & Lyle oleh kami, termasuk keuntungan dan kerugian lindung nilai pertukaran asing berkaitan pemerolehan berjumlah AS$5 juta dan AS$42 juta masing-masing bagi tempoh tiga bulan dan sembilan bulan berakhir 30 September 2026. Tiada aktiviti sedemikian direkodkan bagi tempoh tiga bulan dan sembilan bulan berakhir 30 September 2025.
(ii) Bagi tempoh tiga bulan dan sembilan bulan yang berakhir pada 30 September 2026, kami merekodkan caj rosot nilai sebelum cukai berjumlah AS$6 juta dan AS$39 juta. Pada suku ketiga, kami merekodkan caj berkaitan penjualan kemudahan kami di Vanscoy, Kanada, serta caj rosot nilai ke atas suatu pelaburan ekuiti. Selain itu, kami merekodkan caj berkaitan penutupan kemudahan kami di Cabo, Brazil pada separuh pertama tahun 2026. Bagi tempoh sembilan bulan berakhir 30 September 2025, kami merekodkan caj rosot nilai sebelum cukai berjumlah AS$6 juta ke atas pelaburan ekuiti kami.
(iii) Bagi tempoh tiga bulan dan sembilan bulan yang berakhir pada 30 September 2026, kami merekodkan manfaat penstrukturan semula sebelum cukai berjumlah AS$17 juta dan caj penstrukturan semula sebelum cukai berjumlah AS$8 juta. Manfaat yang direkodkan pada suku tersebut terutamanya berpunca daripada keuntungan hasil penjualan tanah di Lane Cove, Australia. Bagi tempoh sembilan bulan yang berakhir pada 30 September 2026, keuntungan daripada penjualan tanah tersebut diimbangi sepenuhnya oleh kos penstrukturan semula yang terutamanya berkaitan dengan penutupan kemudahan kami di Cabo, Brazil serta penjualan perniagaan kami di Pakistan. Bagi tempoh tiga dan sembilan bulan yang berakhir pada 30 September 2025, kami merekodkan kos penstrukturan semula sebelum cukai masing-masing sebanyak AS$3 juta dan AS$7 juta, yang terutamanya berkaitan dengan kos penyahtauliahan bagi penutupan loji.
(iv) Bagi tempoh sembilan bulan yang berakhir pada 30 September 2026, kami merekodkan keuntungan bersih sebelum cukai sebanyak AS$44 juta yang berkaitan dengan penjualan perniagaan kami di Pakistan. Tiada aktiviti sedemikian pada 30 September 2025.
(v) Bagi tempoh tiga dan sembilan bulan yang berakhir pada 30 September 2026, kami merekodkan caj sebelum cukai masing-masing sebanyak AS$8 juta dan AS$25 juta, yang terutamanya berkaitan dengan insiden terma Argo. Bagi tempoh tiga dan sembilan bulan yang berakhir pada 30 September 2025, kami merekodkan perbelanjaan sebelum cukai sebanyak AS$2 juta dan manfaat sebelum cukai sebanyak AS$9 juta, yang terutamanya berkaitan dengan tuntutan pemulihan insurans serta keputusan mahkamah yang memihak kepada kami berhubung cukai tidak langsung tertentu.
(vi) Amaun cukai tersebut adalah hasil daripada pergerakan peso Mexico berbanding dolar A.S. serta kesannya terhadap pengukuran semula penyata kewangan Mexico sepanjang tempoh tersebut.
(vii) Bagi tempoh tiga dan sembilan bulan yang berakhir pada 30 September 2026, kami mengiktiraf manfaat cukai, termasuk pendapatan faedah yang berkaitan dengan insentif tempatan tertentu di Brazil serta pengiktirafan aset cukai tertangguh di Amerika Syarikat. Manfaat ini sebahagiannya diimbangi oleh kesan cukai berkaitan pelarasan bukan GAAP bagi tahun semasa dan tahun sebelumnya serta pembalikan manfaat cukai A.S. yang diiktiraf pada tahun sebelumnya. Selain itu, bagi tempoh sembilan bulan yang berakhir pada 30 September 2026, kami mengiktiraf manfaat cukai yang berkaitan dengan penggunaan kerugian modal terdahulu yang sebelum ini tidak memberikan manfaat cukai. Manfaat ini sebahagiannya diimbangi oleh perubahan dalam akruan berkaitan pelaburan semula kekal pendapatan luar negara serta pengiktirafan liabiliti cukai bagi tahun sebelumnya.
| Ingredion Incorporated Reconciliation of GAAP Operating Income to Non-GAAP Adjusted Operating Income (Unaudited) (dollars in millions, pre-tax) |
|||||||||||||
| Three Months Ended September 30, |
Nine Months Ended September 30, |
||||||||||||
| 2026 | 2025 | 2026 | 2025 | ||||||||||
| Operating income | $ | 201 | $ | 249 | $ | 592 | $ | 796 | |||||
| Adjustments: | |||||||||||||
| Acquisition/integration costs, net (i) | 11 | — | 17 | — | |||||||||
| Impairment charges (ii) | 3 | — | 34 | 6 | |||||||||
| Restructuring costs, net (iii) | (17 | ) | 3 | 8 | 7 | ||||||||
| Other matters (v) | 8 | 2 | 25 | (9 | ) | ||||||||
| Non-GAAP adjusted operating income | $ | 206 | $ | 254 | $ | 676 | $ | 800 | |||||
Untuk nota (i) hingga (v), lihat nota (i) hingga (v) yang disertakan dalam Penyesuaian Pendapatan Bersih GAAP yang boleh diatribusikan kepada Ingredion dan Pendapatan Sesaham Dicairkan (“EPS”) kepada Pendapatan Bersih Terlaras Bukan GAAP yang boleh diatribusikan kepada Ingredion dan EPS Dicairkan Terlaras.
| Ingredion Incorporated Reconciliation of GAAP Financing Costs to Non-GAAP Adjusted Financing Costs (Unaudited) (dollars in millions, pre-tax) |
|||||||||||||
| Three Months Ended September 30, |
Nine Months Ended September 30, |
||||||||||||
| 2026 | 2025 |
2026 | 2025 |
||||||||||
| Financing costs | $ | 5 | $ | 7 | $ | 69 | $ | 28 | |||||
| Adjustments: | |||||||||||||
| Acquisition/integration costs, net (i) | 5 | — | (42 | ) | — | ||||||||
| Non-GAAP adjusted financing costs | $ | 10 | $ | 7 | $ | 27 | $ | 28 | |||||
Bagi nota (i), sila rujuk nota (i) yang disertakan dalam Penyesuaian antara Pendapatan Bersih GAAP yang boleh diatribusikan kepada Ingredion dan Pendapatan Sesaham Tercair (“EPS”) dengan Pendapatan Bersih Terlaras Bukan GAAP yang boleh diatribusikan kepada Ingredion serta EPS Tercair Terlaras.
| Ingredion Incorporated Reconciliation of GAAP Effective Income Tax Rate to Non-GAAP Adjusted Effective Income Tax Rate (Unaudited) (dollars in millions, except for percentages) |
|||||||||||||||||||||
| Three Months Ended September 30, 2026 |
Nine Months Ended September 30, 2026 |
||||||||||||||||||||
| Income before Income Taxes (a) |
Provision for Income Taxes (b) |
Effective Income Tax Rate (b/a) |
Income before Income Taxes (a) |
Provision for Income Taxes (b) |
Effective Income Tax Rate (b/a) |
||||||||||||||||
| As Reported | $ | 194 | $ | 52 | 26.8% | $ | 563 | $ | 161 | 28.6% | |||||||||||
| Adjustments: | |||||||||||||||||||||
| Acquisition/integration costs, net (i) | 6 | — | 59 | 12 | |||||||||||||||||
| Impairment charges (ii) | 6 | 1 | 39 | 12 | |||||||||||||||||
| Restructuring costs, net (iii) | (17 | ) | (5 | ) | 8 | 1 | |||||||||||||||
| Net (gain) on sale of business (iv) | — | — | (44 | ) | (27 | ) | |||||||||||||||
| Other matters (v) | 8 | 2 | 25 | 7 | |||||||||||||||||
| Tax item–Mexico (vi) | — | (3 | ) | — | 3 | ||||||||||||||||
| Other tax matters (vii) | — | 5 | — | 2 | |||||||||||||||||
| Adjusted Non-GAAP | $ | 197 | $ | 52 | 26.4% | $ | 650 | $ | 171 | 26.3% | |||||||||||
| Three Months Ended September 30, 2025 |
Nine Months Ended September 30, 2025 |
|||||||||||||||||||
| Income before Income Taxes (a) |
Provision for Income Taxes (b) |
Effective Income Tax Rate (b/a) |
Income before Income Taxes (a) |
Provision for Income Taxes (b) |
Effective Income Tax Rate (b/a) |
|||||||||||||||
| As Reported | $ | 241 | $ | 69 | 28.6% | $ | 767 | $ | 198 | 25.8% | ||||||||||
| Adjustments: | ||||||||||||||||||||
| Impairment charges (ii) | — | — | 6 | 2 | ||||||||||||||||
| Restructuring costs, net (iii) | 3 | — | 7 | 1 | ||||||||||||||||
| Other matters (v) | 2 | 1 | (9 | ) | (2 | ) | ||||||||||||||
| Tax item–Mexico (vi) | — | 3 | — | 10 | ||||||||||||||||
| Other tax matters (vii) | — | (8 | ) | — | (6 | ) | ||||||||||||||
| Adjusted Non-GAAP | $ | 246 | $ | 65 | 26.4% | $ | 771 | $ | 203 | 26.3% | ||||||||||
Bagi nota (i) hingga (vii), sila rujuk nota (i) hingga (vii) yang disertakan dalam Penyesuaian Pendapatan Bersih GAAP yang boleh diatribusikan kepada Ingredion dan Pendapatan Sesaham Cair (“EPS”) kepada Pendapatan Bersih Laras Bukan‑GAAP yang boleh diatribusikan kepada Ingredion serta EPS Cair Laras.
| Ingredion Incorporated Reconciliation of Expected GAAP Diluted Earnings Per Share (“GAAP EPS”) to Expected Adjusted Diluted Earnings Per Share (“Adjusted EPS”) (Unaudited) |
|||||||
| Expected EPS Range for Full-Year 2026 |
|||||||
| Low End of Guidance |
High End of Guidance |
||||||
| GAAP EPS | $ | 8.04 | $ | 8.49 | |||
| Adjustments: | |||||||
| Acquisition/integration costs, net (i) | 0.74 | 0.74 | |||||
| Impairment charges (ii) | 0.42 | 0.42 | |||||
| Restructuring costs, net (iii) | 0.11 | 0.11 | |||||
| Net (gain) on sale of business (iv) | (0.27 | ) | (0.27 | ) | |||
| Other matters (v) | 0.29 | 0.29 | |||||
| Tax item–Mexico (vi) | (0.05 | ) | (0.05 | ) | |||
| Other tax matters (vii) | (0.03 | ) | (0.03 | ) | |||
| Adjusted EPS | $ | 9.25 | $ | 9.70 | |||
Bagi nota (i) hingga (vii), sila rujuk nota (i) hingga (vii) yang disertakan dalam Penyesuaian Pendapatan Bersih GAAP yang boleh diatribusikan kepada Ingredion dan Pendapatan Sesaham Cair (“EPS”) kepada Pendapatan Bersih Laras Bukan‑GAAP yang boleh diatribusikan kepada Ingredion serta EPS Cair Laras.
| Ingredion Incorporated Reconciliation of Expected GAAP Effective Income Tax Rate (“GAAP ETR”) to Expected Adjusted Effective Income Tax Rate (“Adjusted ETR”) (Unaudited) |
|||
| Expected Effective Income Tax Rate Range for Full-Year 2026 |
|||
| Low End of Guidance |
High End of Guidance |
||
| GAAP ETR | 27.9% | 28.9% | |
| Adjustments: | |||
| Acquisition/integration costs, net (i) | (0.4%) | (0.4%) | |
| Impairment charges (ii) | 0.1% | 0.1% | |
| Restructuring costs, net (iii) | (0.1%) | (0.1%) | |
| Net (gain) on sale of business (iv) | (1.7%) | (1.7%) | |
| Other matters (v) | 0.1% | 0.1% | |
| Tax item–Mexico (vi) | 0.3% | 0.3% | |
| Other tax matters (vii) | 0.3% | 0.3% | |
| Adjusted ETR | 26.5% | 27.5% | |
Bagi nota (i) hingga (vii), sila rujuk nota (i) hingga (vii) yang disertakan dalam Penyesuaian Pendapatan Bersih GAAP yang boleh diatribusikan kepada Ingredion dan Pendapatan Sesaham Cair (“EPS”) kepada Pendapatan Bersih Laras Bukan‑GAAP yang boleh diatribusikan kepada Ingredion serta EPS Cair Laras.

